Yunanistan'da Türk Bayrağı'na çirkin saldırı

Yunanistan'ın başkenti Atina'da, gösteri yapan bir grup Yunanlının Türk Bayrağı'nı yakması Türkiye'den büyük tepki geldi.

Yunanistan'da Türk Bayrağı'na çirkin saldırı
Yunanistan'da Türk Bayrağı'na çirkin saldırı Akay
Bu içerik 1515 kez okundu.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da, gösteri yapan bir grup Yunanlının Türk Bayrağı'nı yakması Türkiye'den büyük tepki geldi. Türk Bayrağı'na yapılan çirkin saldırıdan sonra Dışişleri Bakanlığı olayı kınadı ve Yunan yetkilileri uyardı. Dışişleri Bakanlığı "Atina'daki ırkçı gösteride bayrağımızın yakılmasını şiddetle kınıyoruz. Yunanistan makamlarından menfur olayın faillerinin bir an önce yakalanmasını bekliyoruz." açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy basın önünde açıklamalar yaptı. Aksoy, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos'un Türk Bayrağına yapılan çirkin saldırıdan sonra yaptığı açıklamaya cevap verdi. Prokopis Pavlopulos şöyle demişti: "Tarihsel olarak bize düşmesi gereken topraklara sahip olmayabiliriz. Tarih bizi mecbur ettiği takdirde atalarımızın yaptığını yaparız."

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos'un, Yunan basını önünde Türkiye'ye karşı yaptığı açıklmasından sonra Dışişleri Bakanlığı gereken cevabı verdi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunan Cumhurbaşkanının uygunsuz açıklamasından sonra cevap verdi. Aksoy, "Cumhurbaşkanı Pavlopulos'un uluslararası hukuka ve ülkemizin sınırlarına saygı duymaya, makamına yakışmayan ve sebepsiz yere gerginliğe yol açacak söylemlerden imtina etmeye davet ediyoruz" açıklamasıyla cevap verdi.

 

Türkiye Türk Bayrağı Yunanistan Atina Yakma Saldırı Çirkin Saldırı Hami Aksoy Prokopis Pavlopulos
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu