Sri Lanka'da şiddet! OHAL ilan edildi

Sri Lanka'da, Müslümanların ev ve iş yerlerinin ateşe verilmesinden dolayı olayların başka yerlere sıçramaması için olağanüstü hal ilan edildi.

Sri Lanka'da şiddet! OHAL ilan edildi
Sri Lanka'da şiddet! OHAL ilan edildi Akay
Bu içerik 1349 kez okundu.

Sri Lanka'da, Müslümanların ev ve iş yerlerinin ateşe verilmesinden dolayı olayların başka yerlere sıçramaması için olağanüstü hal ilan edildi. Sri Lanka Devlet Başkanı Maithripala Sirisena, Kandy bölgesinde Müslümanlara karşı meydana gelen saldırıların başka yere sıçramasını engellemek için olağanüstü hal ilan ettiklerini açıkladı.

Verilen bilgilere göre, Sri Lanka'da Sinhalalı bir erkeğin Kandy bölgesinde bir grup Müslüman tarafından saldırıya uğradıktan sonra kaldırıldığı hastanede öldüğü belirtildi. Bunun üzerine bazı gruplar Müslümanların yaşadığı ev ve iş yerlerini ateşe verdi. Bu olaylardan sonra Kandy bölgesinde sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Sri Lanka'nın yüzde 75'i Budist olan Sinhalalılar yüzde 9'u ise Müslümanlardan oluşuyor.

Kandy bölgesinde sokağa çıkma yasağından sonra olayların başka yerlere taşınmaması için olağanüstü hal ilan edildiğini açıklandı. Olağanüstü halin kapsamı ve süresi konusunda Sri Lanka hükümeti açıklamada bulundu. Yapılan açıklama şöyle: "OHAL, ülkenin belli başlı kesimlerinde hüküm süren yetersiz güvenlik durumunu düzeltinceye kadar sürecek."

 

Sri Lanka Kandy Budist Sinhalalı Müslüman Olağanüstü hal Sokağa Çıkma Yasağı OHAL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu