Raco ele geçirildi! Terör örgütü mensupları yerlerine kadın teröristleri bırakıp kaçtı

Afrin'e yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Raco beldesi TSK birlikleri ve ÖSO mensuplarınca yapılan operasyon sonucunda teröristlerden kurtarıldı.

Raco ele geçirildi! Terör örgütü mensupları yerlerine kadın teröristleri bırakıp kaçtı
Raco ele geçirildi! Terör örgütü mensupları yerlerine kadın teröristleri bırakıp kaçtı Akay
Bu içerik 644 kez okundu.

Afrin'e yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Raco beldesi TSK birlikleri ve ÖSO mensuplarınca yapılan operasyon sonucunda teröristlerden kurtarıldı. Karadan ve havadan destek verilen operasyonda bazı yerlerde çatışmaların hala sürdüğü belirtildi. Raco'dan sonra Ramadiye ve Hamilek köyleri de ele geçirildi.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) ile ÖSO (Özgür  Suriye  Ordusu), stratejik öneme sahip Raco beldesine yoğun bir çatışmanın ardından belde merkezine girdiğini açıklandı. Teröristlerden kurtarılan beldede küçük çapta çatışmaların devam ettiği belirtildi.

Verilen bilgilere göre, sabahın erken saatlerinde başlayan operasyon, Raco belde merkezi TSK ve ÖSO tarafından alındı. Türk ve ÖSO birliklerinin beldeye girmesiyle terör örgütleri PYD/PKK, YPG ve IŞİD mensuplarından geri kalanların çareyi kaçmakla bulduğu, beldede kalan az sayıdaki kadın teröristlerle çatışmanın devam ettiği açıklandı. Terör örgütü mensuplarının yerlerine kadın teröristleri bırakıp kaçtığı belirtildi.

Raco'nun Türk tarihinde önemli bir yeri var. 1918'de Mustafa Kemal Paşa'nın emir komutasındaki 7. ordunun Afrin alanındaki karargahı Raco'ydu. Bu durumda Türk ordusu 100 yıl sonra Raco'ya girmiş oldu.

 

 

 

TSK ÖSO Suriye Afrin Raco Terör Terörist PYD/PKK YPG IŞİD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu