Yolunu şaşıran 2 Yunanlı asker Türk sınır güvenliğince gözaltına alındı

Türkiye sınırında bulunan, Kastanies Karakolu'nda sınır görevlisi bir teğmen bir astsubay olmak üzere 2 Yunanlının yanlışlıkla sınırı geçmesiyle Türk sınır güvenliği tarafından gözaltına alındı.

Yolunu şaşıran 2 Yunanlı asker Türk sınır güvenliğince gözaltına alındı
Yolunu şaşıran 2 Yunanlı asker Türk sınır güvenliğince gözaltına alındı Akay
Bu içerik 796 kez okundu.

Türkiye sınırında bulunan, Kastanies Karakolu'nda sınır görevlisi bir teğmen bir astsubay olmak üzere 2 Yunanlının yanlışlıkla sınırı geçmesiyle Türk sınır güvenliği tarafından gözaltına alındı. Yunanlı askerlerin yoğun kar yağışı nedeniyle yolunu şaşırıp sınırı geçtikleri belirtildi.

Verilen bilgilere göre, Edirne Pazarkule Sınır Kapısı'nın hemen karşısında bulunan, Yunanistan Kastanies Sınır Kapısı'nda görevli sınır muhafızı 2 yunanlı asker yanlışlıkla Türkiye sınırına geçti. 1 teğmen 1 astsubay olan Yunan sınır muhafızları, devriye gezerken yoğun kar yağı nedeniyle yanlışlıkla sınırı geçiyor. Bunu farkeden Türk sınır muhafızları 2 Yunanlıyı gözaltına aldı.

Dün akşam gerçekleşen olayda, devriye gezerken yanlışlıkla Türkiye sınırını geçen 2 Yunanlının gözaltına alındığı belirtildi. Yunanlı askerlerin ifadesinde, devriye sırasında yoğun kar yağışı nedeniyle yollarını şaşırdıklarını ve sınırı geçtiklerini açıkladı.

Gözaltına alınan 2 Yunanlı asker ile ilgili soruşturma sürerken, olay Edirne Valiliği tarafından İçişleri ve Dışişleri bakanlıklarına bildirildi.

Türkiye Yunanistan Edirne Yunanlı Asker Sınır Sınır Güvenliği Devriye Kar Yağışı Yanlışlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu