Amerikalı Albay Dillon'dan skandal paylaşım

ABD'nin Suriye'de terör örgütleri PYD/PKK ve YPG'ye silah desteği ve eğitim verdiğini inkar etmesinden sonra, bir amerikalı komutanın paylaşımı tüm gerçekleri ortaya çıkardı.

Amerikalı Albay Dillon'dan skandal paylaşım
Amerikalı Albay Dillon'dan skandal paylaşım Akay
Bu içerik 983 kez okundu.

ABD'nin Suriye'de terör örgütleri PYD/PKK ve YPG'ye silah desteği ve eğitim verdiğini inkar etmesinden sonra, bir amerikalı komutanın paylaşımı tüm gerçekleri ortaya çıkardı. ABD tarafından kurulan IŞİD'le mücadele koalisyonun komutanlarından Albay Ryan Dillon bugün Twitter hesabından sakandal bir paylaşım yaptı.

Türkiye ile ABD arasında sürekli diplomatik krize sebep olan, Suriye'deki terör örgütlerine yardım ve eğitim desteği ile ilgili Washington yönetimi inkar etmişti. Terör örgütlerinin omurgasını meydana getiren SDG (Suriye Demokratik Güçleri) mensuplarının nasıl eğitildiğini, IŞİD'le mücadele koalisyonundan amerikalı albay Dillon bugün medya hesabından paylaşarak gösterdi. Albayın skandal paylaşımı ABD'nin Suriye'deki faaliyetlerini gün yüzüne çıkardı.

Medya hesabından teröristlerin nasıl eğitildiğini paylaşım yapan ABD'li Albay Ryan Dillon, Twitter hesabındaki iki fotoğraflık paylaşımın ardından bir açıklama yazdı. Albay Dillon,  "Suriye Demokratik Güçleri'nden öğrenciler, patlayıcılar ile derste. Öğrenciler toprakları kazarak sahte patlayıcıları ortaya çıkarıyor ve tehdidi ortadan kaldırıyor. Bu eğitim güvenliği artırmaya odaklanıyor" diye yazarak paylaşımda bulundu.

 

ABD Suriye Terör Örgütleri PYD/PKK YPG Silah Desteği Eğitim Terör Terörist Ryan Dillon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu