HÖH Başkanı Kaya derneğin kapatıldığını açıkladı

HÖH (Halk Özel Harekatı) bilindiği gibi 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, önce grup halinde faaliyet gösterdikten sonra dernek kurmuştu.

HÖH  Başkanı Kaya derneğin kapatıldığını açıkladı
HÖH  Başkanı Kaya derneğin kapatıldığını açıkladı Akay
Bu içerik 1175 kez okundu.

HÖH (Halk Özel Harekatı) bilindiği gibi 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, önce grup halinde faaliyet gösterdikten sonra dernek kurmuştu. Kurulan HÖH derneği şimdiye kadar 46 şubeye ulaşmıştı.

Dernek üyelerinin HÖH yazılı araçla dolaşması ve bireysel silahlanma iddiaları tartışma konusu olmuş ve Meclis'e gitmişti. TBMM Genel Kurulunda gündeme gelen HÖH derneğinin kapatıldığı belirtildi.

HÖH Genel Başkanı Fatih Kaya, dernek ile ilgili bir takım açıklamalar yaptı. Kaya, İçişleri Bakanlığı tarafından kendilerine uyarı yazısı geldiğini söyledi. Fatih Kaya şöyle dedi: "Derneğimizin isminin Jandarma ve Polis Özel Harekatı'nı çağrıştırdığını, bunun da kamuoyunda yanlış algılamalara yol açtığı yönünde uyarı yazısı bize gönderildi. Devletimizin zarar görmemesi, farklı tartışmalara yol açmamak adına derneğimiz HÖH'ü ve 46 şubesini  kapattık."

Açıklamalarına devam eden Fatih Kaya, kapatılan HÖH (Halk Özel Harekatı) derneği yerine, şimdilik sadece Trabzon'da faaliyet gösteren 15 Temmuz Birliğini ve Beraberliğini Yaşatma Derneğini kurduklarını belirtti.

 

Halk Özel Harekatı HÖH Derneği Dernek 15 Temmuz Darbesi Bireysel Silahlanma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu