TSK’dan Milli Silah Ardından, Mili Yazılım Geliyor

Gelişen Türkiye teknolojisi üretimiyle birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri yeni bir döneme imza atıyor. Ülkemizde ihtiyaç duyulan yazılımlar, Türkiye’de üretilmiş ürünlerle yapılacak.

TSK’dan Milli Silah Ardından, Mili Yazılım Geliyor
TSK’dan Milli Silah Ardından, Mili Yazılım Geliyor Büşra
Bu içerik 2881 kez okundu.

TSK tarafından yapılan milli yazılım çalışmalarında sona gelindi. Ülkenin gelişen askeri alanda teknolojik ürün üretimiyle beraber TSK yeni bir döneme geçiyor. Yazılımların TSK tarafından savunma alanında yazılan yazılımların haziran ayında çalışmalarının bitmesi planlanıyor. Bilişim teknolojileri ve kripto para üretimleri gibi bir çok konunun bu yazılım üzerinden gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

TSK kullanımına sunulan, 'Siber Savunma Harekat Merkezi' siber tehditlerle karşı 'yerli' mücadele vermesi ve bu yazılımların haziran ayına kadar çalışmasının bitip faaliyete geçirilmesi planlanıyor.


Ülkemizin yaşanan gerginliklerin yanında, yurt içi ve yurt dışındaki terör örgütleri ile olan mücadelesi ve tüm bunların yanında siber saldırılara karşı mücadele ettiği biliniyor. TSK tarafından yapılan TSK Siber Savunma Merkezi Projesi ile tüm birimlerin siber güvenliğinin tek çatı altında toplanarak yürütüleceği açıklandı.

Türkiye TSK Siber Savunma Harekat Merkezi Türk Silahlı Kuvvetleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu