JÖH ve PÖH timleri teröristlerin sızma girişimine karşı Afrin'de

Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın 38. gününe girilirken, JÖH (Jandarma Özel Harekat) ile PÖH (Polis Özel Harekat) timlerinin Afrin'e girdiğini açıklandı.

JÖH ve PÖH timleri teröristlerin sızma girişimine karşı  Afrin'de
JÖH ve PÖH timleri teröristlerin sızma girişimine karşı  Afrin'de Akay
Bu içerik 1194 kez okundu.

Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın 38. gününe girilirken, JÖH (Jandarma Özel Harekat) ile PÖH (Polis Özel Harekat) timlerinin Afrin'e girdiğini açıklandı. Gaziantep'e bağlı İslahiye ilçesinde, İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi'nde toplanan JÖH ile PÖH ve güvenlik korucularının sınırın iki yerinden Afrin'e giriş yaptığı açıklandı.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) tarafından, Afrin'e yönelik terör örgütleri PYD/PKK, YPG ve IŞİD'e karşı yapılan Zeytin Dalı Harekatı 38. gününe girdi. Türkiye'nin çeşitli illerinden İslahiye'de bulunan İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi'ne gelen JÖH ve PÖH timlerinin sınırı geçip harekata katıldıklarını belirtildi.

JÖH ile PÖH timleriyle beraber güvenlik korucularının dün akşam sınırdaki Gülbaba ve Hassa'dan Afrin'e giriş yaptığı açıklandı. JÖH ve PÖH timleri ile korucular, Afrin bölgesinde teröristlerden temizlenen noktalarda görev yapacağı ve sızma girişimlerine karşı operasyon yapacaklarını açıklandı.

 

TSK JÖH PÖH Afrin Özel Harekat Zeytin Dalı Harekatı Sızma Girişimi Operasyon Korucu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu