Umut Bebek Yaşam Mücadelesi Veriyor

Gece 1 buçukta hastaneden taburcu edilen doğuştan kalp hastası Umut bebek, hastanede yaşam savaşı veriyor.

Umut Bebek Yaşam Mücadelesi Veriyor
Umut Bebek Yaşam Mücadelesi Veriyor Büşra
Bu içerik 3485 kez okundu.

Umut Can Yılmaz Halkalı Atakent’te dünyaya geldi. Özel hastanede doğan Umut bebeğin doğum sırasında kalp hastası olduğu teşhisi koyuldu. Daha doğduğu an ameliyat geçiren ve 3 yoğun bakımda kalan 10 aylık bebek, şu an hastanede yaşam savaşı veriyor. Ailesi Umut’u kucağına almak için gün sayarken, umut bebek 7 aylıkken bir ameliyata daha maruz kaldı. Böylece ameliyat olan küçük meleğin yoğun bakım süreci tekrar başlamış oldu.

SGK’lı olan ailenin tüm ihtiyaçları ve doğum yapılan hastanenin maliyetleri SGK, tarafından karşılanırken, hastanenin gece 1 buçukta Umut bebeği taburcu etmesi ailenin tepkisine yol açtı. Annenin feryatları hastaneyi inletse de Umut bebek cihazlara bağlı şekilde hastaneden taburcu edildi. Umut’un babası evde bakamayacaklarını, hastane ücretlerinin SGK tarafından karşılandığını ve ambulans ücretini ödeyecek kadar bile gelirinin olmadığını söylemesi de fayda etmedi.

Hastane tarafından çağırılan 112 personelinin kaydettiği sözler, ailenin iddiasına göre, “bu bebek hala yoğun bakımlık durumda, bu halde ambulansla gitmez, hastane doktorunun bebeğin taşınabileceğine dair rapor vermesi gerektiği” yönünde oldu. Hastane tarafından verilen evraklar sonrasında, Umut bebek 80 km uzaklıktaki evine gitti.

Aile gece 2 buçuk sularında eve vardı. Eve gönderilen bebeğin kalp krizi geçirdiği ve evlerine yakın başka bir özel hastaneye geldiği bildirildi. Kalbi duran Umut bebek, doktorların yoğun çabası üzerine 20 dakika sonra tekrar hayata döndürüldü. 

Gidilen ikinci özel hastanede yoğun bakım ünitesi olmamasından ötürü Umut bebek doğduğu hastaneye geri getirilerek bir ameliyat daha geçirdi. Uzun süre duran minik kalbi ve doğuştan gelen rahatsızlığı sebebiyle masum bebek bitkisel hayata girdi.Umut bebek şuan yaşam mücadelesi veriyor.

 

 

 

 

Umut Can Yılmaz Halkalı Atakent umut bebek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu