Florida'daki okul saldırısını müdahale etmeyen polis memuru görevini bıraktı

ABD'de geçen hafta Florida eyaletinde gerçekleşen bir okuldaki saldırıyı müdahale etmeyen polis memuru istifa etti.

Florida'daki okul saldırısını müdahale etmeyen polis memuru görevini bıraktı
Florida'daki okul saldırısını müdahale etmeyen polis memuru görevini bıraktı Akay
Bu içerik 961 kez okundu.

ABD'de geçen hafta Florida eyaletinde gerçekleşen bir okuldaki saldırıyı müdahale etmeyen polis memuru istifa etti. Florida'nın Broward Bölgesinde bulunan bir okula silahlı saldırı gerçekleşmiş ve 17 kişi yaşamını yitirmişti.

Parkland'daki Marjory Stoneman Lisesi'ne giren saldırgan katliam yapmaya başladığında, polis memuru Scot Peterson'ın orda olduğu ve içeri girip olaya müdahale etmediği ifade edildi. Broward Bölgesi'nin Şerifi Scott Israel, saldırgan Nikolas Cruz okulda katliama başladığı sırada, üniformasıyla orada görevli bulunan polis memurunun içeri girmediği ve müdahale etmediğini kamera kayıtlarında görüldüğünü belirtti.

Şerif İsrael, polis memurunun açığa alınmasının ardından istifa ettiğini açıkladı ve şöyle dedi: "Yıkılmış durumdayım. Midem bulanıyor. Hiç içeri girmedi." Broward Bölgesi Şerifi Scott Israel, polis memuru Scot Peterson'a ait görüntülerin yayınlanmayacağını belirtti.

ABD'deki yasaya göre, okullara polis memuru görevlendiriliyor. Polis memurları güvenlikten ve suçun önlenmesinden sorumlu bulunuyor. Bu görevde bulunan yaklaşık 20 bin polis memuru var. ABD'li yetkililerin açıklamasına göre, polis memuru Peterson'ın 2009'dan beri Marjory Stoneman Lisesi'nde görevli olduğunu ve saldırı esnasında içeri girip müdahale etmesi ve saldırganı öldürmesi gerektiğini ifade edildi.

Saldırıdan sonra ABD başkanı Donald Trump bir takım açıklamalar yapmıştı. Trump'ın tepki çeken ve çok tartışma yaratan açıklaması, okullardaki öğretmenlerin silahlandırılmasıyla ilgiliydi.

 

ABD Florida Silahlı Saldırı Katliam Okul Polis Memuru İstifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu