Lise mezunlarına müjde! 10 bin 500 memur alınacak...

Kamu kuruluşları, boş kadroları doldurmak ve ihtiyaç görülen yerlere görevlendirmek maksadıyla 10.500 memur ataması yapılacağını açıkladı.

Lise mezunlarına müjde! 10 bin 500 memur alınacak...
Lise mezunlarına müjde! 10 bin 500 memur alınacak... Akay
Bu içerik 1773 kez okundu.

Kamu kuruluşları, boş kadroları doldurmak ve ihtiyaç görülen yerlere görevlendirmek maksadıyla 10.500 memur ataması yapılacağını açıkladı. Alınacak memurlar en az lise mezunu olacak. KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puanı konusunda bazı kurumlar isterken bazıları istemiyor.

Şubat ve Mart ayında yapılması belirtilen memur alımları için başvurular, her kamu kuruluşunun internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Lise mezunlarına memur olma fırsatı doğdu. Başvuru tarihleri her kamu kuruluşunun internet sitesinde yayınlanıyor.

Memur Olmak İçin Aranan Şartlar

Memur olmak isteyen lise mezunları, başvuru yaparken bazı şartları göz önünde bulundurmak zorunda. Memur adaylarının başvuru yapabilmesi için şu şartlar gerekiyor: 1- Görevini yapmasına engel bir sağlık problemi olmamak (engelli alımları hariç), 2- Askerliğini yapmış olmak, 3- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 4- Rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, casusluk ve ihaleye fesat karıştırma gibi suçları işlememiş olmak.

Memur Ataması Yapacak Kamu Kuruluşları

Milli Savunma Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı, TÜBİTAK, Ankara DOB, TİM, Adli Tıp Kurumu, ÇSGB, KOSGEB, Merkez Bankası, Erciyes Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, TEİAŞ, ÖSYM, TÜSEB, TÜSAŞ, TÜVASAŞ, Sivas Valiliği, MKEK, Bursa Yıldırım Kaymakamlığı, Tekkeköy Belediyesi, TÜLOMSAŞ ve MASAK.

Kamu Kuruluşları Memur Lise KPSS Memur Ataması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu