Doktorun hayata döndüren müdahalesi takdirle karşılandı

Bursa'da, 32 yaşındaki şahıs bıçaklandıktan sonra ambulansla Bursa Devlet Hastanesi'ne getirildiği sırada kalbi durdu.

Doktorun hayata döndüren müdahalesi takdirle karşılandı
Doktorun hayata döndüren müdahalesi takdirle karşılandı Akay
Bu içerik 1028 kez okundu.

Bursa'da, 32 yaşındaki şahıs bıçaklandıktan sonra ambulansla Bursa Devlet Hastanesi'ne getirildiği sırada kalbi durdu. Hastane koridorunda kalbi duran hastayı Acil Servis doktoru sedye üzerine çıkarak kalp mesajı yaptı ve hastayı kurtardı. Ameliyata alınan hastanın yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğü açıklandı.

Verilen bilgilere göre, Dün sabah Bursa'da bir kavgaya karışan bir kişi bıçaklanıyor ve çağrılan ambulanstaki sağlık görevlileri ilk müdahaleyi yapıyor. Hastaneye yetiştirilen yaralı koridorda bulunulduğu sırada kalbi duruyor. Bunu farkeden Acil Servis Doktoru Hüseyin Yenice, sedyeye çıkarak hastaya kalp mesajı yapmaya başlıyor. Ameliyathaneye kadar süren kalp mesajı sonunda hasta kurtuluyor.

Ameliyat edilen yaralının durumunun iyi olduğu ve yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğü belirtildi. Doktorun takdir edilen başarısındaki müdahalesi kamera kayıtlarından yansıdı.

Dr. Hüseyin Yenice olayı şöyle anlattı: "Kalbinin sol alt tarafında iki kesi vardı. İlk müdahaleleri yaptıktan sonra hekimlerimizi aradık. Onlar da acilen ameliyathaneye getirmemizi istediler. Biz de hastamızın hipoksi kalmaması için elimizden geldiğince hızlı bir şekilde ameliyathaneye çıkardık. Hastamız şu an hayatta. Acil serviste çalışan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sedyenin üzerine çıkıp kalp masajı yaptığım anı hatırlamıyorum. Yollarda gelip giderken kalp masajı çok zor oluyor. Özellikle de hasta sedye üzerindeyse. O an yapmam gerekiyordu ve çok şükür yaptım."

Bursa Bursa Devlet Hastanesi Acil Servis Ameliyat Kalp Mesajı Bıçaklı Saldırı Yaralı Dr. Hüseyin Yenice
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu