ABD'nin Karadağ Büyükelçiliği'ne el bombası atıldı

Karadağ'ın başkenti Podgorica'da bulunan ABD (Amerika Birleşik Devletleri)'ne ait büyükelçilik binasına el bombalı saldırı gerçekleşti.

ABD'nin Karadağ Büyükelçiliği'ne el bombası atıldı
ABD'nin Karadağ Büyükelçiliği'ne el bombası atıldı Akay
Bu içerik 850 kez okundu.

Karadağ'ın başkenti Podgorica'da bulunan ABD (Amerika Birleşik Devletleri)'ne ait  büyükelçilik binasına el bombalı saldırı gerçekleşti. Gece yarısı gerçekleşen olayda, kimliği belirlenemeyen bir saldırgan elçilik binasına el bombası attıktan sonra kendini vurarak intihar etti.

Karadağ hükümet yetkililerin verdiği bilgilere göre, başkent Podgorica'da bulunan ABD Büyükelçiliği'ne bombalı saldırı olduğunu ve üst düzeyde alarm verildiğini belirtildi. Saldırganın elindeki el bombasını binanın yakınlarına attıktan sonra kendini öldürdüğünü ifade edildi. Henüz kimliği belirlenemeyen saldırgandan başka ölen olup olmadığını ise açıklanmadı.

Saldırıdan sonra geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ve halkın elçilik binasından uzak durmaları konusunda uyarı yapıldığı belirtildi. Podgorica emniyeti olayı soruşturmaya başladı. Saldırganın arkasında başkalarının olup olmadığı araştırıldığını açıklandı. 

2006'da yapılan referandum'da bağımsızlığını ilan eden Karadağ, Yugoslavya'nın dağılmasından sonra bir çok olaylara sahne olmuştu. Şimdi bağımsız olan ülkenin nüfusu 630 bin.

 

Karabağ Podgorica ABD Büyükelçilik El Bombası Saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu