TİGEM, 300 koyun projesinde başvuruların başladığını açıkladı

TİGEM (Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü)'nden yapılan açıklamaya göre, 'Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi' kapsamındaki başvuruların başladığını belirtildi.

TİGEM,  300 koyun projesinde başvuruların başladığını açıkladı
TİGEM,  300 koyun projesinde başvuruların başladığını açıkladı Akay
Bu içerik 1169 kez okundu.

TİGEM (Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü)'nden yapılan açıklamaya göre, 'Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi' kapsamındaki başvuruların başladığını belirtildi. İster müdürlüğe ister internet üzerinden yapılacak başvurularda, kriterlere uyan yetiştiricilerle sözleşme imzalanacak ve 300'e kadar küçükbaş hayvan satılacak.

Projenin Amacı ve Kuralları

Edinilen bilgilere göre, TİGEM koyun sayısının azlığı ve koyun eti tüketiminin kısıtlı bulunmasından dolayı 'Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi'ni gündeme getirmişti. Çalışmaların tamamlanmasından sonra artık yetiştiricilerin başvuru yapabileceklerini açıklandı. İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyenler www.tigem.gov.tr adresinden başvuru yapabilir.

TİGEM, proje kapsamında ülkedeki koyun yetiştiriciliğini geliştirmek için başlattığı projede, kriterlere uyan yetiştiricilerle Ziraat Bankası aracılığıyla sözleşme imzalayacak ve 300 koyuna kadar satış yapılabilecek. Geri ödemeler konusunda her çeşit kolaylık sağlanacak.

TİGEM tarafından yetiştiriciler eğitilecek, bakım ücreti avans olarak verilecek, kuzular sütten kesildikten sonra alınıp masraflardan düşülecek fakat, tüy ve süt yetiştiriciye ait olacak. TARSİM (Tarım Sigortaları Havuzu) sigortası ücretsiz olacak.

İstenen Kriterler

Yetiştiricilik yapılacak yerin mera alanı ve kaba yem imkanı, yeterli genişlikte hayvan barınağı olması ile barınakta bulunan hayvan sayısı ve hayvancılık yapıyor olması gerekiyor.

 

TİGEM Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi Küçükbaş Hayvan Koyun Kuzu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu