Rolls-Royce Phantom’un Türkiye’de İlk Kez Lansmanı Yapıldı

Geçtiğimiz yıl Londra’da tanıtımı yapılan Phantom serisinin sekizinci modeli olan Rolls-Royce Phantom, Türkiye’de ilk kez tanıtıma sunuldu. Aracın ilk siparişlerinin 2019 tarihine kadar dolu olduğu bildirildi.

Rolls-Royce Phantom’un Türkiye’de İlk Kez Lansmanı Yapıldı
Rolls-Royce Phantom’un Türkiye’de İlk Kez Lansmanı Yapıldı Büşra
Bu içerik 2090 kez okundu.

Phantom serisinin sekizinci modeli olan Rolls-Royce Phantom, Türkiye’de ilk kez tanıtıma sunuldu. Rolls-Royce Phantom lansmanında konuşma yapan, Rolls-Royce Motor Cars Avrupa Kurumsal İletişim Müdürü Frank Tiemann, "Aracımız müşterilerin daha kişisel bir model istemleri sonucunda ortaya çıktı. Tamamen yeni ve çağdaş bir tasarımla yorumlanan bu modelde 'The Gallery" olarak adlandırılan bir kişiselleştirme özelliği mevcut" sözlerini kaydetti.

Tiemann aracın ön panellerinde yapılan değişikleri vurgulayarak "Bu konseptle 100 yıl sonra ilk kez bir aracın ön paneli yeniden yorumlanıyor. Bu özellikle araç sahipleri istedikleri sanat eserlerini konsoldaki tek bir cam levha arkasına konumlandırabilecekler" açıklamasında bulundu.

 Aracın tanıtımınıTürkiye'de yapıyor olmanın kendilerine heyecan verdiğini belirten Tiemann, "Bir Phantom için şu anda sipariş verdiliğini düşünürsek araç 6 ay sonra sizin oluyor. Geçen yıl Londra lansmanından bu yana çok fazla talep aldık, pozitif bir geri dönüş oldu. Bugünlerde ilk Phantom'lar müşterilerine teslim ediliyorlar ama rakam vermem biraz zor. Türkiye'den de aldığımız siparişler var" sözlerine yer verdi.

Üretilen otomobil için yıllar süren mühendislik çalışmaları yapıldığını kaydeden Tiemann, dünyanın en sessiz otomobilini üretme hedefleri olduğunu vurgulayarak,  "Araçla beraber ilk çalışmaya başladığımızdan bu yana 6 sene geçti. Dizayn ve tasarım aşaması çok uzun sürdü. Mühendislik, alt yapı ve alüminyum şasesi ise beş sene öncesinden belliydi. Phantom, markanın duyurduğu üzere tamamen yeni, alüminyum yürüyen aksam üzerine oturtulmuş ilk modelidir. Araç daha sağlam, hafif ve sessizdir. Eskisine göre yüzde 30 daha dinamik olan yeni Phantom iyi bir sürüş konforu sağlıyor. Dünyanın en sessiz otomobilini yaratmak için çabaladık. Bunun için otomobilin etrafında 6 mm iki katmanlı cam, 130 kilogram fazla ses yalıtımı, daha iyi ses izolasyonu için beyaz gövde içerisinde en büyük alüminyum eklemler ve yüksek emici materyaller kullanıldı. Bütünüyle yeni 6.75 litrelik ikiz turbo V12 motoru, yeni Phantom'un kalbinin sessizce atmasını ve ayarlanmış güç ve performans seviyesini sağlıyor. Mühendisler ayrıca uydu destekli vitesi, arka tekerlek direksiyonunu ve perde arkasında kalan teknolojinin birçoğunu, zahmetsiz bir deneyim sağlamak için dikkatle uyguladı" açıklamasını yaptı.

Firmanın 2013 yılından beri Türkiye’deki temsilciliğini üstlenen Rolls-Royce Motor Cars Marka Müdürü Hilal Aysal konuşmasında, "Phantom'un ilk lansmanından bu yana 90 yılı aşkın bir süredir bu motorlu araç başarıda en üst noktayı temsil ediyor. Binlerce saatlik çalışma ve beş yıl sonunda ortaya çıkan yeni Phantom'u, bu isimle özdeşleşmiş ünlü sahiplerini göz önüne aldığımda, İstanbul'da ilk defa görmekten dolayı çok mutluyum. Bu model markanın DNA'sını, nostaljisini ve teknolojisini tam anlamıyla belirten bir model. Onu diğer modellerden ayıran en belirgin özelliği ise markanın kilometre taşı olması. Bu aracın başlangıç fiyatı 416 bin Euro ancak vergiler işin içine girdikten sonra 1 milyon 277 bin Euro'ya çıkıyor. Burada tanıtımını yaptığımız aracın fiyatı ise vergiler dahilinde 1 milyon 406 bin Euro" sözlerini kaydetti.

Rolls-Royce Phantom’un fiyatı 1 milyon 406 bin Euro (6 milyon 607 bin lira) olarak belirtildi.

Rolls-Royce Phantom türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu