Katar Doha yönetiminden flaş açıklama!

Katar Doha yönetimi gündeme flaş bir açıklamayla gelerek, körfez krizinin çözümü konusunda ABD (Amerika Birleşik Devletleri)'den başka ülkenin çaba sarf etmediğini iddia etti.

Katar Doha yönetiminden flaş açıklama!
Katar Doha yönetiminden flaş açıklama! Akay
Bu içerik 1022 kez okundu.

Katar Doha yönetimi gündeme flaş bir açıklamayla gelerek, körfez krizinin çözümü konusunda ABD (Amerika Birleşik Devletleri)'den başka ülkenin çaba sarf etmediğini iddia etti. Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, kendilerine ekonomik ambargo uygulayan devletlerin yeni krizler yaratmaya çalıştığını ve ABD'den başka bir ülkenin bu krizleri çözümü konusunda uğraşmadığını açıkladı.

Katar haber ajansının verdiği bilgilere göre, Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani'nin mecliste yaptığı konuşmada, ülkelerine ambargo uygulayan ülkelerin krizin çözümü yerine başka krizler yarattığını ifade etti. Körfez krizinin aşılması üzerine demeçler veren Dışişleri Bakanı Al Sani, çözüm konusunda şöyle dedi: "Körfez krizinin çözümüne ilişkin ABD'den başka çaba gösteren yok."

Suudi Arabistan'da Mart ayında yapılacak olan Arap Birliği Zirvesi'ne ne olursa olsun katılacaklarını belirten Katar Dışişleri Bakanı, mecliste konu ile ilgili bir takım açıklamalar yaptı. Al Sani, "Katar, hangi ülkede düzenlendiğine bakmaksızın yaklaşmakta olan zirveye katılacaktır. Zirveye ev sahipliği yapacak olan ülke, Katar'a ambargo uygulayan ülkelerden biriyse ve gerekli prosedürü uygulamazsa Katar değil, bu ülke muhalif davranmış olur." diye ifade verdi.

Katar Doha ABD Suudi Arabistan Ambargo Arap Birliği Zirvesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu