Dinozor Fosili Sanıldı Kedi Çıktı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde ağaç gövdesinde bulunan fosilleşmiş kemik yapısı önce dinozor sanıldı, daha sonra kedi olduğu anlaşıldı.

Dinozor Fosili Sanıldı Kedi Çıktı
Dinozor Fosili Sanıldı Kedi Çıktı Büşra
Bu içerik 1814 kez okundu.

Cumhuriyet Üniversitesi tarafından yapılan incelemede, Sivas’ta ağaç gövdesinde bulunan fosilleşmiş yapının kediye ait olduğu açıklandı.

Kesilen asırlık ağacın gövdesinde bulunan iskelet kalıntısı yankı uyandırarak gündeme düşmüştü. Yapılan iddialara göre ağaç gövdesinde bulunan yapının fosilleşmiş dinozor olduğu aktarılmaktaydı.  Cumhuriyet Üniversite’si tarafından yapılan detaylı incelemede, bulunan yapının fosil olmadığı, ağaç kovuğunda sıkışan bir yavru kediye ait olduğu belirtildi.

Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fadime Suata Alparslan, kalıntının fosil olmadığını söyleyerek, “ Yıldızeli ilçesi Kavakdere köyünde 500 yıllık bir ağaç kovuğunda fosil bulunduğu söylentileri ulusal basında da büyük bir yankı uyandırdı. Bilim camiasında da biz bilim adamlarını heyecanlandırdı. Bu durum üzerine bir çok yerden telefon gelip bu fosilin ne olduğunu üzerine sorular soruldu. Fosili bulan fosil olarak nitelendiren o dönem canlıyı bulan vatandaş bize getirdiğinde gerekli anatomik incelemeleri yaptığımızda bunun bir fosil olmadığını kendisine ilettik. Bulunan canlının fosil değil karnivora takımı olarak canlılar aleminde sınıflandırılan bir kedi yavrusu. Kediye ait bir örnek olduğunu tespit ettik. Muhtemelen bu ağaç içerisine anne kedi yavruladı, daha sonra yiyecek sıkıntısı çeken yavru kedi orada öldü ve orada kurudu”  açıklamasını yaptı.

dinozor kedi cumhuriyet üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu