Lavrov'dan ABD'ye sürpriz uyarı!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, katıldığı Valday Tartışma Kulübü'nde yaptığı açıklamlarda ABD'yi bir takım uyarılarda bulundu.

Lavrov'dan ABD'ye sürpriz uyarı!
Lavrov'dan ABD'ye sürpriz uyarı! Akay
Bu içerik 1185 kez okundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, katıldığı Valday Tartışma Kulübü'nde yaptığı açıklamalarda ABD'yi bir takım uyarılarda bulundu. Lavrov, ABD'nin Suriye'nin güneyinde bulunan El Tanf'taki güçlerini derhal çekmesi gerektiğini belirtti.

Katıldığı kulüpte sürpriz açıklamalar yapan Lavrov, ABD'nin Suriye'de icra ettiği faaliyetlerde ülkeyi bölmek ve toprak bütünlüğünü bozmak için Kürtlerden faydalandığını belirtti.

ABD'nin bu faaliyetlerini sonlandırmasını ve birliklerini çekmesi gerektiğini açıklayan Sergey Lavrov şu ifadeleri kullandı:

"Suriye'nin toprak bütünlüğünü bozmaya yönelik adımları endişeyle takip ediyoruz. Bunun nedeni ABD'nin Fırat'ın doğusu ile Suriye'nin Irak-Türkiye sınırı arasındaki bölgedeki uygulamaya başladığı planları. Bana kalırsa ABD'nin Suriye'deki amaçlarının yalnızca IŞİD'le mücadele etmek ve ülkenin bütünlüğünü korumak olduğuna yönelik ifadelerinin net adımlarla doğrulanması gerekiyor. ABD'yi bir kez daha ateşle oynamamaya ve günümüz politikasının mevcut durumunun yarattığı ani ihtiyaçlar doğrultusunda değil Kürtler de dahil, tüm Suriye, Irak ve diğer bölge ülkelerinin halklarının uzun vadeli çıkarlarına dayalı adımlar atmaya çağırıyorum."

"ABD'nin El Tanf etrafında kurduğu güvenlik bölgesinde bir mülteci kampı bulunuyor ve bu kampın yeni militanların yetiştirilmesi için kullanıldığını düşünüyoruz. Bu bölgenin derhal kapatılması gerekiyor ve bu kampa insani yardımların ulaştırılmasına izin verilmeli."

Rusya ABD Sergey Lavrov Suriye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu