İran'da yolcu uçağı kazası, 66 ölü

İran'ın başkenti Tahran'daki havaalanından kalktıktan belli bir süre sonra, radar irtibatı kesildiği açıklanan yolcu uçağının düştüğü belirtildi.

İran'da yolcu uçağı kazası, 66 ölü
İran'da yolcu uçağı kazası, 66 ölü Akay
Bu içerik 1303 kez okundu.

İran'ın başkenti Tahran'daki havaalanından kalktıktan belli bir süre sonra, radar irtibatı kesildiği açıklanan yolcu uçağının düştüğü belirtildi. İran Acil Durum Merkezi'nin yaptığı açıklamaya göre, 6'sı mürettebat olmak üzere 66 kişinin hayatını kaybettiğini ifade edildi.

Tahran Havaalanı'ndan Yasuc şehrine gitmek için havalanan, Aseman Havayolları şirketine ait olan çift motorlu ATR tipi yolcu uçağı, belirlenemeyen bir nedenle saat 8-9 arası radar irtibatının kesildiği açıklandı. Uçağın sahibi olan havayolu şirketi, uçakta 1 çocuk 6 mürettebat olmak üzere toplam 66 kişinin olduğunu ve hiçbirinin hayatta olabileceğine ihtimal vermediklerini ifade etti.

Uçağın düştüğü iddia edilmesinden sonra, İran Acil Durum Merkezi arama ve kurtarma çalışmalarına başladı. İsfahan şehrindeki dağ kasabası olan Semirom taraflarında düşmüş olabileceği güçlü ihtimallerinden dolayı, arama çalışmaları o yönde yoğunlaşmış durumda. İranlı kurtarma ekipleri, fırtınadan dolayı helikopterlerin kullanılamadığını, arama çalışmalarının karadan yürütüldüğünü belirtti.

İran Tahran Uçak Kazası Yolcu Uçağı Havayolu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu