AB: "Türkiye terörle mücadeleyi hafifletirse vize serbestisi veririz"

AB (Avrupa Birliği), Türkiye'ye vize serbestisi getirmek için Afrin şartı öne sürdü. Türkiye'den terörle mücadele yasasının yumuşatılmasını istedi.

AB:
AB: Akay
Bu içerik 1139 kez okundu.

AB (Avrupa Birliği), Türkiye'ye vize serbestisi getirmek için Afrin şartı öne sürdü. Türkiye'den terörle mücadele yasasının yumuşatılmasını istedi. Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da yapılan Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları toplantısında Türkiye'ye vize kolaylığı üzerine değinildi.

Sofya'daki toplantıya AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik de katıldı. Sofya'daki AB Dışişleri Bakanları toplantısında, Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanması için terörle mücadele yasasının yumuşatılması gerektiğini ifade edildi. Vize serbestisi konusunda açıklama yapan Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynder şöyle dedi: "Türkiye bu yasayı AB değerleriyle uyumlu hale getirirse, vize kolaylığı konusunda ilerleme sağlanır."

Avrupa Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Türkiye'nin vize serbestisi için verdiği belgeleri değerlendirildiğini açıkladı. Hahn, "Eğer bu yasayı AB değerlerine yaklaştırmak mümkün olursa, o zaman bir miktar ilerleme sağlanması da mümkün olacaktır. Türkiye'de terör yasalarında gerçek bir evrim, vize konusunda ilerleme ihtimalini getirir." diye ifade etti.

 

Avrupa Birliği Vize Terörle Mücadele Vize Serbestisi Afrin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu