Çiğli'de askeri eğitim uçağı kazası, 2 pilot şehit oldu

İzmir Çiğli'de bulunan 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan eğitim amacıyla kalkan askeri uçağın düştüğü ve 2 pilotun şehit olduğu açıklandı.

Çiğli'de askeri eğitim uçağı kazası, 2 pilot şehit oldu
Çiğli'de askeri eğitim uçağı kazası, 2 pilot şehit oldu Akay
Bu içerik 1760 kez okundu.

İzmir Çiğli'de bulunan 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan eğitim amacıyla kalkan askeri uçağın düştüğü ve 2 pilotun şehit olduğu açıklandı. TSK'dan yapılan açıklamada, İzmir Çiğli'deki 2. Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan askeri eğitim uçağının düştüğü ve iki kahraman pilotun şehit olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada, tecrübe uçuşu amacıyla havalanan askeri uçağın radar irtibatının kesilmesinden sonra arama ve kurtarma çalışmaları başlatıldı. Üsten 3 km. ilerisinde askeri eğitim uçağına ulaşıldığı ve 2 kahraman personelin şehit olduğu açıklandı.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri)'nden şu açıklama yapıldı: "16 Şubat 2018 tarihinde saat 10:26'da konuşlu bulunduğu İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığından tecrübe uçuşu amacıyla içinde 2 pilot ile kalkış yapan bir SF-260D eğitim uçağımız saat 10.49'da radar irtibatı kesilmiştir. Müteakiben başlatılan arama kurtarma faaliyeti neticesinde üssün 3 km. kuzeyinde uçağımızın enkazına ve iki kahraman pilotumuzun naaşlarına ulaşılmıştır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet değerli aile fertlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz."

İzmir Çiğli Askeri Eğitim Uçağı Pilot Uçak Kazası Şehit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu