Eklem ağrılarına yeni çözüm: Kök hücre

Eklem ağrısı olanlara kök hücreyle yeni tedavi yöntemi getiriyor. Eklem ağrısı çeken hastalara Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Aşkın Nasırcılar çare oluyor.

Eklem ağrılarına yeni çözüm: Kök hücre
Eklem ağrılarına yeni çözüm: Kök hücre Büşra
Bu içerik 2763 kez okundu.

Belirli bir yaştan sonra başlayan eklemlerde kireçlenme sorununa, yüzyıllardır güvenli, etkili ve uzun vadeli çözüm aranmıştı. Geliştirilen ilaçların çoğu hala kireçlenmeyi önlemede yetersiz kalıyor.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Aşkın,’’Eklem ağrılarından yakınıyorsanız aradığınız çare kök hücre tedavisinde saklı’’ açıklamasında bulundu.
En sık görülen eklem rahatsızlığının kireçlenme olduğunu vurgulayan Aşkın, ‘’Eklem ağrısına neden olan onlarca romatizmal hastalık bulunmaktadır. Bunlar arasında osteoartrit, yani halk arasında kireçleme olarak bilenen eklem rahatsızlığı en sık görülen romatizmal hastalıktır” sözlerine yer verdi.
Uzman Doktor Aşkın Nasırcılar; “Kireçleme; kişi ve yakınlarının hayat kalitesini, çevreleriyle olan ilişkilerini, psikolojilerini etkiler. Ülkeye sosyo-ekonomik olarak büyük bir yüktür.” İfadesini kullandı.

Yaşlanmayla Gelen Kireçleme

Kireçlenmenin en çok yaşlı hastalarda görüldüğünü açıklayan Aşkın, “Başlıca yaşlanma, aşırı kilo ve yıpranma ile ilişkilidir. Hatta yaşlanmanın doğal sonucu olduğu düşünülürken artık yaşlanmanın tek yönlü bir yolculuk olmadığı, yaşlanma sürecinin tersine çevrilebileceğinden bahsedebiliriz.
Kireçleme için yüzlerce yıldır güvenli, etkili ve uzun süreli bir çare aranmıştır. Günümüzde hala klasik ilaçlar kireçlemeyi geri döndürmede ve durdurmada başarısızdır. Son çare olarak başvurulan cerrahi ise sadece uygulanan eklemi düzeltebilir, diğer eklemlerde hastalığı durdurmaz ve majör büyük bir cerrahi olması nedeni ile cerrahinin tüm risklerine sahiptir. Rejeneratif tıp yani onarım tıbbı, kök hücreler gibi yöntemlerle hastalıklara ve çözümlerine bakışı baştan aşağı değiştiriyor. Zaten onarım tıbbının onlarca yıllık bilimsel zemine sahip güçlü bir altyapısı bulunuyor.’’ açıklamasında bulundu.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Aşkın Nasırcılar kireçleme kök hücre
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu