TSK'nin Kuzey Irak'a hava harekatında 8 hedef imha edildi

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) tarafından Kuzey Irak'a hava operasyonu yapıldı. Kuzey Irak'taki PKK'lı teröristlerin saldırı hazırlığında olduğu belirlenmesi üzerine hava harekatı gerçekleşti.

TSK'nin Kuzey Irak'a hava harekatında 8 hedef imha edildi
TSK'nin Kuzey Irak'a hava harekatında 8 hedef imha edildi Akay
Bu içerik 834 kez okundu.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) tarafından Kuzey Irak'a hava operasyonu yapıldı. Kuzey Irak'taki PKK'lı teröristlerin saldırı hazırlığında olduğu belirlenmesi üzerine hava harekatı gerçekleşti. Yapılan hava taaruzunda 8 hedefin imha edildiğini açıklandı.

TSK, terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'ta bulunan teröristlerin saldırı hazırlığında olduğunu tespit etti. Gerçekleştirilen hava harekatında, terör örgütüne ait olan barınak, sığınak ve silah depoları imha edildi. Yapılan harekatta 8 hedefin imha edildiği açıklandı.

TSK, "Irak Kuzeyi Sinath ile Haftanin, Metina, Gara, Avaşin ve Basyan bölgelerinde keşif ve gözetleme aracıyla karakol ve üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik hava harekatı düzenlenmiştir. Teröristlere ait sığınak, barınak ve silah deposu olarak kullanılan 8 hedef imha edilmiştir. Harekata katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüştür" açıklamasını yaptı.

TSK Irak Hava Harekatı Terör Örgütü Terörist PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu