Afrin'de 25.gün: 'Zeytin Dalı Harekatı'

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) birlikleri ve ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) mensupları tarafından, Afrin'e yönelik yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı' 25. gününe girdi.

Afrin'de 25.gün: 'Zeytin Dalı Harekatı'
Afrin'de 25.gün: 'Zeytin Dalı Harekatı' Akay
Bu içerik 1252 kez okundu.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) birlikleri ve ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) mensupları tarafından, Afrin'e yönelik yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı' 25. gününe girdi. TSK'dan yapılan açıklamada, Şeyh Horoz'un doğusundaki Ömer Simo köyününün ele geçirildiğini ve bu sonuçla Bülbül ile Azez cephelerinin birleştirilme fırsatının doğduğunu belirtildi.

Suriye'ye bağlı Afrin bölgesinde devam eden operasyonlarda bir çok nokta ele geçirildi. Terör örgütleri PYD/PKK, YPG ve IŞİD'e karşı süren Zeytin Dalı Harekatı'nın 24.gününde, Cinderes'te bulunan Muhammediye köyü ve Amara Tepesi kurtarıldı. Harekatın 25. gününde Ömer Simo köyününün terör örgütlerinden kurtarılmasıyla, toplamda 52 yerleşim yeri ve stratejik öneme sahip nokta kontrol altına alınmış bulunmakta.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, TSK ve ÖSO birliklerinin bugüne kadar yaptığı operasyonlarda, 52 yerleşim yeri ve stratejik bölgenin terör örgütlerinin elinden kurtarıldığını ve şimdiye kadar 1.440 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtildi. Yapılan açıklamada, Afrin'de bulunan 4 belde, 34 köy ve 14 stratejik dağ veya tepe olmak üzere toplam 52 nokta terör örgütlerinden kurtarıldı.

 

TSK ÖSO Suriye Afrin Terör Örgütü PYD/PKK YPG IŞİD Zeytin Dalı Harekatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu