Çin, "Suriye'nin yeniden inşaasında bizde varız"

Suriye'de 7 yıl süren iç savaşa Çin'de dahil olarak, ülkenin yeniden inşaası konusunda fikirlerini paylaştı.

Çin,
Çin, Akay
Bu içerik 857 kez okundu.

Suriye'de 7 yıl süren iç savaşa Çin'de dahil olarak, ülkenin yeniden inşaası konusunda fikirlerini paylaştı. Çin'in Suriye büyükelçisi Qi Qianjin bir takım açıklamalarda bulundu. Büyükelçi Qianjin, "Çin, Suriye'nin gelişimi ve yeniden yapılandırılması için önümüzdeki zamanda daha büyük rol oynayacak" dedi.

Suriye'de 2011'den beri 7 yıl süren iç savaşta, Çin yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu. Bir çok devletin dahil olduğu iç savaşta Çin'in rolü merak ediliyor. Suriye'nin gelişimi ve yeniden yapılandırılması konusunda fikir yürüten Çin'in, bununla sınırlı kalıp kalmayacağı bilinmiyor.

Çin'in Suriye Büyükelçisi Qi Qianjin medyaya açıklamalarda bulundu. Büyükelçi Qianjin, "Tüm çabalarımızı Suriye'nin gelişimi ve yeniden yapılandırılmasına odaklamanın zamanının geldiğini düşünüyorum. Çin bu süreçte Suriye halkına ve hükümetine yardım etmek için daha büyük rol oynayacak" dedi.

Suriye'ye belli süreden beri yardım gönderen Çin, hedefini daha da genişleterek yeniden inşaası konusundaki fikirlerini aktardı. Bugünlerde Çin, Suriye'ye daha çok sağlık alanında yardım ediyor. Bunlardan en önemlisi Muvasat Üniversitesi Hastanesi'ndeki acil servisin yenilenmesidir.

 

Suriye Çin Yapılandırma İç Savaş Qi Qianjin Büyükelçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu