Bolivya'da karnaval coşkusunda fecia!

Bolivya'nın Oruro kasabasında her yıl yapılan tarihi festivalde, halk karnaval coşkusuyla eğlenirken seyyar satıcının kullandığı tüp patladı.

Bolivya'da karnaval coşkusunda fecia!
Bolivya'da karnaval coşkusunda fecia! Akay
Bu içerik 1059 kez okundu.

Bolivya'nın Oruro kasabasında her yıl yapılan tarihi festivalde, halk karnaval coşkusuyla eğlenirken seyyar satıcının kullandığı tüp patladı. Büyük bir kalabalık karnaval eğlencesi ile yürüyüş yaptığı sırada, orda bulunan bir yemek satıcısının tüpünün patlaması üzerine 8 kişi yaşamını yitirdi, 40'tan fazla kişi ise yaralandı.

Her yıl Oruro maden kasabasında kutlanan tarihi festival bir feciaya tanık oldu. Verilen bilgilere göre, halk festival coşkusuyla eğlenirken yemek satan seyyar bir satıcının kullandığı tüp kazayla infilak etti. 3'ü çocuk olmak üzere 8 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 40'tan fazla kişinin yaralandığını belirtildi. Durumu ağır olan yaralılar helikopterlerle La Paz'daki hastaneye götürüldü.

Karnavala her yıl yüz binlerce kişi katılıyor ve kilometrelerce insan kuyruğu oluşuyor. Bolivya'nın Oruro maden kasabasında her yıl yapılan festival ülkenin en önemli etkinliklerinden biri olur. Sabahın erken saatlerinde başlayan karnaval günün geç saatlerine kadar sürüyor.

 

Bolivya Oruro Festival Karnaval Seyyar Satıcı Tüp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu