Afrin'de 2 köyde bulunan teröristler kuşatıldı!

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri), bugün sabahın ilk saatlerinde Afrin'de dün askerlerimizin şehit olduğu Ömer Uşağı ve Mahal Uşağı köylerine operasyon yaptı.

Afrin'de 2 köyde bulunan teröristler kuşatıldı!
Afrin'de 2 köyde bulunan teröristler kuşatıldı! Akay
Bu içerik 1395 kez okundu.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri), bugün sabahın ilk saatlerinde Afrin'de dün askerlerimizin şehit olduğu Ömer Uşağı ve Mahal Uşağı köylerine operasyon yaptı. Her iki köyde bulunan terör örgütleri PYD/PKK ve YPG mensubu 380 teröristin kuşatma altına alındığını bildirildi.

TSK'nin, Afrin'e yönelik 20 Ocak'ta başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 23. gününe girdi. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu mensuplarıyla beraber yürütülen operasyonlarda çok sayıda yerleşim yeri ve stratejik öneme sahip nokta teröristlerden kurtarıldı. 48 yerleşim yeri ve stratejik noktanın teröristlerden temizlendiği ve bugüne kadar 1267 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklandı.

TSK, bugün sabah yaptığı operasyonda dün askerlerimizin şehit olduğu Ömer Uşağı ve Mahal Uşağı yerleşim yerlerinde bulunan 380 terör örgütü mensubunun kuşatıldığını açıkladı. 220 hanesi bulunan 2 köydeki teröristlerin sıkıştırıldığını ve takviye gelebilecek güzargahların kontrol altına alındığını belirtildi.

 

TSK Afrin Zeytin Dalı Harekatı Şehit Terör Örgütü Terörist PYD/PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu