İsrail F-16 jeti Suriye'den atılan füzeyle parçalanarak düştü

İsrail'e ait bir savaş uçağı, Suriye sınırında bulunduğu sırada atılan bir füzeyle vurularak düştü.

İsrail F-16 jeti Suriye'den atılan füzeyle parçalanarak düştü
İsrail F-16 jeti Suriye'den atılan füzeyle parçalanarak düştü Akay
Bu içerik 1040 kez okundu.

İsrail'e ait bir savaş uçağı, Suriye sınırında bulunduğu sırada atılan bir füzeyle vurularak düştü. Son günlerde Suriye'deki rejim güçleri ve İran'a ait askeri üsslerine hava saldırısı gerçekleştiren İsrail, savaş uçağının düşürülmesinden sonra misilleme yaparak Şam ve Hama'daki askeri üssleri yine bombaladı.

Suriyeli askeri yetkililer, İsrail'e ait bir  F-16'nın fırlatılan bir füzeyle düşürüldüğünü ve daha önce buna benzer bir çok İsrail jetinin düşürüldüğünü belirttiler. Düşürülen uçaktaki 2 İsrail pilotunun yaralı olarak kurtulduğunu ifade edilirken, savaş uçağının parçalarının ise İsrail'de bulunan Harduf yerleşim yeri ve Ürdün'e düştüğünü belirtildi.

İsrail Tel Aviv'deki yetkililer, Suriye'ye yapılan hava saldırısında düşen F-16 jetlerine karşılık misilleme yaptıklarını, Şam ve Hama kenti yakınlarındaki askeri üslerin bombalandığını, vurulan 12 hedeften 3'ünün İran'a ait olduğunu ve bir İran insansız hava aracını düşürdüklerini ifade ettiler.

Suriye'nin resmi haber ajansı Sana, İsrail'in hava taaruzuna karşılık kendi hava savunma sistemlerinin başarıyla İsrail jetlerini düşürdüğünü ve her saldırıda anında ikaz vererek gerekli tedbirlerin alınmasını sağladığını belirtti.

Suriye İsrail Şam Tel Aviv İran Jet Hava Saldırısı Savaş Uçağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu