Alman lastik devi Continental'dan çirkin video

Almanya'ya bağlı dünyaca ünlü otomotiv lastiği üreticisi Continental, bir markasının tanıtımında yayınladığı videoda Türkiye'yi haritada göstermedi.

Alman lastik devi  Continental'dan çirkin video
Alman lastik devi  Continental'dan çirkin video Akay
Bu içerik 1318 kez okundu.

Almanya'ya bağlı dünyaca ünlü otomotiv lastiği üreticisi Continental, bir markasının tanıtımında yayınladığı videoda Türkiye'yi haritada göstermedi. Türkiye'de de faaliyet gösteren Alman şirket, bir tanıtım videosunda Türkiye görünmüyor ve denize gömülmüş bir vaziyette bulunuyor. Gelen tepkilerden sonra dünyaca ünlü Alman lastik şirketi videoyu yayından kaldırdı ve özür diledi.

Zaten politik açıdan gergin olan Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin bir yenisini lastik devi Continental ekledi. Şirketin yayınladığı tanıtım videosuna sosyal medyadan yoğun bir tepki geldi.

Continental kendi markasının Powertrain hizmetinin uygulamasına dair ilgili ülkeleri anlattığı videoda, Türkiye'yle beraber Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri görünmüyor. Videodaki haritada denizle bütünleşmiş şekilde duruyor.

Yayınlanan videonun sosyal medyada büyük bir tartışma ve tepki çekmesinden sonra, Alman devi Continental videoyu yayından kaldırdı ve özür dileyerek bir takım açıklamalar yaptı.

Alman şirketinden yapılan açıklama şöyledir: "Sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde Continental Otomotiv Global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. Tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz. Videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. Derin üzüntü içerisindeyiz. Tüm kamuoyundan özür dileriz."

 

Almanya Continental Otomotiv Lastiği Video Powertrain Harita
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu