Savcı'dan Mutlu ve Çapkın için 7 yıldan 15 yıla kadar hapis istemi

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, terör örgütü FETÖ/PDY'na dair tutuklu 7 sanık ve tutuksuz 7 sanık için 6. duruşma yapıldı.

Savcı'dan Mutlu ve Çapkın için 7 yıldan 15 yıla kadar hapis istemi
Savcı'dan Mutlu ve Çapkın için 7 yıldan 15 yıla kadar hapis istemi Akay
Bu içerik 851 kez okundu.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, terör örgütü FETÖ/PDY'na dair tutuklu 7 sanık ve tutuksuz 7 sanık için 6. duruşma yapıldı. Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tutuklu yargılanırken, eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise tutuksuz yargılandı. Duruşmaya sanıkların avukatları ve aileleri katıldı.

FETÖ/PDY (Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması)'na dair 14 sanık duruşmaya katıldı. Cumhuriyet savcısı her bir sanık için 7 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istedi. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada savcı, eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu için "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan, eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın için ise "örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan her birine 7 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep etti.

Savcı mütalaasında, sanıklara "suç kastının yoğunluğu, suçun işleniş özellikleri, verilen zarar ve yaratılan tehlikenin büyüklüğünü" dikkat çekerek, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak ve yardım etmek suçundan 7 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istedi.

 

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi FETÖ/PDY Terör Örgütü Mahkeme Hüseyin Çapkın Hüseyin Avni Mutlu Hapis Cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu