Suriye'de rejim güçleri ile ABD askeri ilk kez çatıştı

Suriye'de, Dayr El Zor yerleşim yerinde bulunan ABD ve müttefiki terör örgütü YPG'li teröristlerin bulunduğu karargaha, rejim güçleri ve Hizbullah tarafından saldırı gerçekleştiği belirtildi.

Suriye'de rejim güçleri ile ABD askeri ilk kez çatıştı
Suriye'de rejim güçleri ile ABD askeri ilk kez çatıştı Akay
Bu içerik 1012 kez okundu.

Suriye'de, Dayr El Zor yerleşim yerinde bulunan ABD ve müttefiki terör örgütü YPG'li teröristlerin bulunduğu karargaha, rejim güçleri ve Hizbullah tarafından saldırı gerçekleştiği belirtildi. 7 yıl süren iç savaşta en büyük çatışma olduğu açıklandı.

Suriye rejimi ve Hizbullah militanlarının, ABD ve terör örgütü YPG'nin bulunduğu karargaha 500 kişiyle saldırdığı ve çatışma çıktığı açıklandı. Çatışmada savaş uçakları ve taaruz helikopterlerini kullanan ABD, 100 rejim askerinin öldürüldüğünü iddia etti. Kaç ABD askeri ve terör örgütü mensubunun öldüğünü ise açıklanmadı.

Türkiye'nin Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekat'ı devam ederken, Suriye'nin bir başka yerleşim yerinden çatışma bilgileri verildi. Suriye'de süren iç savaşta en büyüğü olarak belirtilen çatışmada, rejim güçleri ilk kez ABD'yle karşı karşıya gelmiş oldu.

Fırat Nehri'nin doğusunda bulunan Dayr El Zor yerleşim yerindeki terör örgütü karargahına, Esad'a bağlı rejim güçleri ve Hizbullah militanları 500 kişiyle saldırı yaptığı belirtildi. Karargahta ABD askerlerinin de bulunduğunu, çıkan çatışmada tanklar, toplar ve çoklu roket sistemleri kullanıldığı ve 100'e yakın rejim askerinin öldürüldüğünü açıklandı.

Terör örgütü YPG'ye bugüne kadar 5 bine yakın tır dolusu silah ve malzeme yardımı yapan ABD, saldırıyı duyurması ve rejim askerlerinin öldürüldüğünü açıklamasından sonra Rusya'dan tepki gecikmedi. Rusya, rejim askerlerinin öldürülmesini saldırı eylemi olarak açıkladı.

Suriye medyası ise olayı farklı açıdan yorumladı. Asıl saldırıyı ABD ve öncülüğündeki koalisyon güçlerinin, IŞİD'e karşı mücadele eden rejim yanlısı militanları hava taaruzuyla vurduğunu ve onlarca milisin öldüğünü açıkladı.

Suriye ABD Hizbullah YPG Terör Terör Örgütü IŞİD Rusya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu