Evlenmek vaadiyle sarhoş edilip dolandırıldı

Denizli'ye bağlı Pamukkale ilçesinde bir kadın, evlenme vaadiyle kandırdığı yaşlı adamın altın ve paralarını alarak kaçtı.

Evlenmek vaadiyle sarhoş edilip dolandırıldı
Evlenmek vaadiyle sarhoş edilip dolandırıldı Akay
Bu içerik 1420 kez okundu.

Denizli'ye bağlı Pamukkale ilçesinde bir kadın, evlenme vaadiyle kandırdığı yaşlı adamın altın ve paralarını alarak kaçtı. 37 yaşındaki Nurhan P. tanıştığı 75 yaşındaki İbrahim T.'ye evlenebileceklerini söyleyerek 6 bin liralık altın aldırdı. Sonra yaşlı adamı gittikleri bir pansiyonda sarhoş edip altınlarla beraber 10 bin lirayı da alarak kayıplara karıştı.

Pamukkale'ye bağlı Karahayıt Mahallesi'nde geçen pazartesi bir pansiyonda gerçekleşen olay, yaşlı adamın sabah ayılıp kendine gelmesiyle dolandırıldığını anladı. Bunun üzerine İbrahim T. hemen ilçede bulunan jandarma karakoluna şikayette bulundu.

Jandarma ekipleri, pansiyon çevresinde bulunan kameralardan dolandırıcı kadının eşgalini tespit etti. Dolandırıcının Nurhan P. olduğunu belirleyen ekipler yakalama çalışması başlattı. Yapılan çalışmadan sonra Nurhan P., dün Pelitlibağ Mahallesi'nde bulundu ve gözaltına alındı. Altın ve paralarla birlikte yakalanan Nurhan P. işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

İbrahim T. eşini kısa bir süre önce kaybettiğini ve evlenmek istediğini açıkladı. Bunun için tanıştığı Nurhan P.'nın kendisiyle evlenmek istediğini söyleyerek, daha sonra altın ve paralarla kaçarak dolandırdığını belirtti. İbrahim T. şöyle ifade verdi: "Ben Bayramyeri Meydanı'nda otururken, yanıma yaklaşan kadın beni çok beğendiğini söyledi. Ardından 2 gün görüştük. Daha sonra benimle evlenmek istediğini söyledi, kabul ettim. Evlenmek için önce bir kuyumcuya giderek 6 bin lira değerinde yüzük ve bilezikler aldık. Bana sürekli alışveriş yaptırıyordu. Ben de yanıma, bankadan çektiğim parayı aldım. Daha sonra pansiyona gitmek istedi. Karahayıt'ta gittiğimiz pansiyonda bana içki içirip, sarhoş etti. Kendimden geçmişim, sabah uyandığımda evlenme vaadiyle kandırılıp, dolandırıldığımı anladım."

 

Denizli Pamukkale Dolandırıcı Evlenme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu