Türk askeri, Afrin'de bombalı araç saldırısını anında durdurdu

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri), terör örgütleri PYD/PKK ve YPG mensupları tarafından yapılmak istenen bombalı araç saldırısını önceden tespit edip tank atışıyla durdurdu.

Türk askeri, Afrin'de bombalı araç saldırısını anında durdurdu
Türk askeri, Afrin'de bombalı araç saldırısını anında durdurdu Akay
Bu içerik 1310 kez okundu.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri), terör örgütleri PYD/PKK ve YPG mensupları tarafından yapılmak istenen bombalı araç saldırısını önceden tespit edip tank atışıyla durdurdu. Teröristlerin ÖSO mensuplarının bulunduğu mevziye doğru bombalı araçla hareket ettiğini termal kamerayla tespit eden Türk askeri, tank atışıyla aracı imha etti.

TSK'nin sınırlar ve bölgede güvenliği, istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PYD/PKK, YPG ve IŞİD mensuplarını etkisiz  hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak için 20 Ocak Cumartesi günü başlattığı "Zeytin  Dalı Harekatı" 18. gününe girdi.

TSK birliklerine ve ÖSO mensuplarına, terör örgütleri tarafından intihar ve bombalı araç saldırıları meydana geliyor. Bunlardan biri Türk askerinin  başarısı sayesinde engellendi. Afrin'de bulunan stratejik bir tepeyi kontrol eden Türk askeri, terör örgütleri PYD/PKK ve YPG'li teröristlerin ÖSO mevzilerine bombalı araç saldırısı yapacakları sırada tank atışıyla durdurdu.

TSK tarafından, terör örgütleri PYD/PKK ve YPG'ye ait bir pikapın hareket ettiğini ve ÖSO mensuplarının bulunduğu yere doğru gittiğini tespit edildi. Termal kamerayla takip edilen araç bulunduğu yerden ayrıldıktan sonra tank atışı yapıldı. Bomba yüklü araç infilak ettirilerek durduruldu. Bomba yüklü aracın yerleşim yerlerinden uzaklaştıktan sonra imha edildiği belirtildi.

 

 

TSK Zeytin Dalı Harekatı Afrin ÖSO Bombalı Araç Saldırısı Terör PYD/PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu