Hollanda Ankara Büyükelçi'sini geri çağırdı

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, sürpriz bir açıklamayla Ankara'da bulunan büyükelçisini geri çağırdı. Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Ankara'daki büyükelçisini resmi olarak ülkeden çektiğini açıkladı.

Hollanda Ankara Büyükelçi'sini geri çağırdı
Hollanda Ankara Büyükelçi'sini geri çağırdı Akay
Bu içerik 1163 kez okundu.

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, sürpriz bir açıklamayla Ankara'da bulunan büyükelçisini geri çağırdı. Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Ankara'daki büyükelçisini resmi olarak ülkeden çektiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, Türkiye'nin Hollanda'ya yeni bir büyükelçi ataması yapmasına da izin vermeyeceklerini ifade edildi.

Sürpriz gelişmenin nedeninin, 2017 Mart'ında Hollanda ve Türkiye arasında meydana gelen siyasi krizden olabileceği tahmin ediliyor. 2017 Mart'ında, Hollanda'da referandum mitingi yapmak isteyen Türk siyasetçilerine izin verilmemiş ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya sınır dışı edilmişti. Bu olaydan sonra her iki ülke arasında siyasi bir kriz çıkmıştı.

Bugüne kadar yapılan çözüm görüşmelerinde bir sonuç çıkmadı. Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile yaşanan siyasi krizin çözümü için yapılan görüşmeleri askıya aldığını açıkladı.

Hollanda Ankara Büyükelçi Siyasi Kriz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu