'Zeytin Dalı Harekatı'nda 17. Gün

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri)'nin, terör örgütleri PYD/PKK, YPG ve IŞİD'e karşı Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı 17. gününe girdi.

'Zeytin Dalı Harekatı'nda 17. Gün
'Zeytin Dalı Harekatı'nda 17. Gün Akay
Bu içerik 983 kez okundu.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri)'nin, terör örgütleri PYD/PKK, YPG ve IŞİD'e karşı Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı 17. gününe girdi. Yapılan açıklamada, bugüne kadar 948 teröristin etkisiz hale getirildiği ve 38 yerleşim yeri ile stratejik noktanın terör örgütlerinden kurtarıldığını belirtildi.

TSK birlikleri ve ÖSO mensupları, Afrin'in batısında bulunan Racu beldesine bağlı Surki köyüne yaptıkları operasyon sonucunda terör örgütü PYD/PKK'den kurtardı. Operasyon, Racu ve Şeyh Hadid'te bulunan cepheler birleştirilerek gerçekleşti. Surki köyünde bulunan terör örgütü PYD/PKK elemanları bölgeden temizlendi. 

TSK birlikleri ve ÖSO mensuplarının, şimdiye kadar yürüttüğü operasyonlarda toplam 38 yerleşim yeri ve stratejik nokta terör örgütlerinden kurtarıldı. Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nda 23 köy, 5 belde ve 10 stratejik öneme sahip noktanın terör örgütleri PYD/PKK, YPG ve IŞİD'ten kurtarıldığı açıklandı.

TSK açıklama yaptı: "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre, 05 Şubat 2018 tarihinde, 12 PYD/PKK, YPG ve IŞİD terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 948 olmuştur."

 

TSK Afrin Zeytin Dalı Harekatı ÖSO Terör Terör Örgütü PYD/PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu