15 tatil Uludağ'daki turizmcilere yaradı

Okulların yarı yıl tatiline girmesiyle, turizm işletmelerinde yoğun bir hareketlilk gözlemlendi. Bunlardan biri Uludağ'daki kış turizmcileri.

15 tatil Uludağ'daki turizmcilere yaradı
15 tatil Uludağ'daki turizmcilere yaradı Akay
Bu içerik 1757 kez okundu.

Okulların yarı yıl tatiline girmesiyle, turizm işletmelerinde yoğun bir hareketlilk gözlemlendi. Bunlardan biri Uludağ'daki kış turizmcileri. Bursa'nın kayak merkezi Uludağ'da bu yıl 15 tatil dolayısıyle tüm rezervasyonlar doldu. Otellerdeki yüzde yüz doluluk işletme sahiplerini sevindirdi.

15 tatil boyunca ilköğretim öğrencileri mekanları doldururken, bu sefer binlerce ünüverite öğrencisi Uludağ'a geldi. Bu izdiham karşısında ne yapacaklarını şaşıran otel sahipleri, okulların açılmasıyla boşalacak otellere üniversite öğrencilerini yerleştirecek.

Uludağ Türkiye'nin en önemli kış turizmi merkezidir. 15 tatil bitmesine rağmen doluluk oranı değişmedi. Okullar açılmasına doğru evlerine giden ilköğretim öğrencilerinin yerine, bu sefer üniversite öğrencileri doldurdu. Festival kapsamında Uludağ'a gelen 5 bin üniversite öğrencisi izdiham yarattı. Kayak festivali için gelen üniversite öğrencileri, yoğun bir araç trafiğine sebep olurken kayak pistlerini hınca hınç doldurdu.

Uludağ'daki kış turizmi işletmecilerden biri olan Alkoçlar Otel Bölge Müdürü Erçin Yalçın, bu izdiham karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Yalçın, "Uludağ hınca hınç dolu. Festival kapmasında yaklaşık olarak 5 binin üzerinde üniversite öğrencisi geldi. Bizim otelimiz de yüzde yüz doldu. Bu yoğunluğu pistlerde görebiliyoruz. Bu sene Uludağ'a daha çok talep var ve %20'lik bir artış oldu" diye bir açıklama yaptı.

 

Bursa Uludağ Kış Turizmi 15 Tatil Öğrenci Kayak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu