Kılıçdaroğlu 5. kez CHP Genel Başkanı seçildi

Dün Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılan CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçildi.

Kılıçdaroğlu 5. kez CHP Genel Başkanı seçildi
Kılıçdaroğlu 5. kez CHP Genel Başkanı seçildi Akay
Bu içerik 959 kez okundu.

Dün Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılan CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçildi. CHP'de genel başkanlık için Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce yarıştı.

Adayların kürsü konuşmasından sonra oylamaya geçildi. Oylama işlemi bitiminde sayılan oylar sonucunda, Kemal Kılıçdaroğlu 790 oy, Muharrem İnce ise 447 oy aldı. 1.266 delegeden 1.253'ü oy kullandı. 16 oy geçersiz sayıldı.

36. Olağan Kurultay'dan zaferle çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, 5. kez CHP genel başkanı oldu. Kılıçdaroğlu bu görevi 8 yıldır sürdürüyor. Kemal Kılıçdaroğlu tekrar CHP genel başkanı seçilmesinden sonra, kürsüde yaptığı konuşmasında partililere teşekkür ederek bundan sonraki hedefleri anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bazı açıklamalar:

"Üstlendiğim görevin sorumluluğunu çok iyi biliyorum, sıradan bir görev değil, çok önemli. Bu ülkenin her ferdinin hakkını, hukukunu ve adaletini sağlamak için her türlü mücadeleyi yapacağıma söz veriyorum. Önümüzdeki süreç, sıradan bir süreç değlidir. Zor koşullarda mücadele vereceğiz. Ülkesini seven her yurttaş zor koşullarda mücadele verirken yanımda olmanızı istiyorum. Biz kendi ülkemizde barış içinde özgürce yaşamak istiyoruz. Huzuru, vatanın bütün topraklarına yayacağız."

CHP Ankara Arena Spor Salonu Olağan Kurultay Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem İnce Genel Başkanlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu