TSK, girilmez denilen Bülbül kasabasını ele geçirdi

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri), Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, ÖSO mensuplarıyla yaptığı operasyon sonucunda, Afrin yakınlarındaki Bülbül kasabası terör örgütlerinden kurtarıldı.

TSK, girilmez denilen Bülbül kasabasını ele geçirdi
TSK, girilmez denilen Bülbül kasabasını ele geçirdi Akay
Bu içerik 1342 kez okundu.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri), Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, ÖSO mensuplarıyla yaptığı operasyon sonucunda, Afrin yakınlarındaki Bülbül kasabası terör örgütlerinden kurtarıldı. Bülbül kasabası ele geçirildikten sonra, terör örgütleri PYD/PKK ve YPG'nin okul ve resmi dairelerdeki teröristbaşı Abdullah Öçalan'ın posterleri ve örgüt afişleri indirildi.

Terör örgütlerinin girilmez dediği kasabayı ele geçiren Türk ordusu, "Girilmez denilen Bülbüldeyiz" diyerek bir mesaj iletti. Kasaba'da bulunan okul ve resmi dairelerdeki teröristbaşı Öçalan resim ve posterleri ile örgüt afişleri yerlerinden alınarak imha edildi.

Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, PYD/PKK, YPG ve IŞİD mensubu teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 20 Ocak saat 17'de başlayan Zeytin Dalı Harekatı 15. gününe girdi. Harekat'ta bugüne kadar 898 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Afrin Zeytin Dalı Harekatı TSK Bülbül PYD/PKK YPG Terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu