Pakistanlı göçmenleri taşıyan tekne Libya açıklarında battı

İtalya'ya gitmek için Libya'ya geçen Pakistanlı göçmenler, bindikleri teknenin alabora olması üzerine boğularak yaşamını yitirdi.

Pakistanlı göçmenleri taşıyan tekne Libya açıklarında battı
Pakistanlı göçmenleri taşıyan tekne Libya açıklarında battı Akay
Bu içerik 838 kez okundu.

İtalya'ya gitmek için Libya'ya geçen Pakistanlı göçmenler, bindikleri teknenin alabora olması üzerine boğularak yaşamını yitirdi. Teknede en az 90 kişinin bulunduğu tahmin ediliyor.

BM Uluslararası Göç Örgütü (IOM), Akdeniz'de alabora olan teknede en az 90 kişinin olduğunu açıkladı. Yaşamını yitiren 10 kişinin Libya kıyılarına ulaştığını ve 3 kişinin ise kurtulduğunu belirtti. Diğer göçmenlerin akıbeti ise henüz bilinmiyor. Boğularak kıyıya vuran göçmenlerin 2'sinin Libyalı, 8'inin Pakistanlı olduğu belirtildi.

Kurtulan 3 kişinin verdiği ifadede, teknede 90 kişinin bulunduğu ve çoğunluğunun İtalya'ya gitmek isteyen Pakistanlılar olduğu belirlendi. Son zamanlarda Pakistan'dan Libya'ya geçip ordan da İtalya'ya gitmek isteyen göçmen sayısında çok artış olduğu ifade edildi.

Uluslararası Göç Örgütü (IOM), insan kaçakçılarının yüksek ücretler karşılığında götürdüğü göçmenleri her zaman tehlikeye attığını belirtti. Hava şartlarına aldırmaksızın, özellikle tekneye aşırı derecede göçmen alarak batmasına ve alabora olmasına sebebiyet verdiklerini açıkladı.

 

Pakistan Libya İtalya Göçmen Uluslararası Göç Örgütü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu