Küba 'Fidelito'nun intiharıyla sarsıldı

Küba bir intihar haberiyle sarsıldı. Fidel Castro'nun büyük oğlu 68 yaşındaki Fidel Angel Castro Diaz-Balart 'Fidelito' hayatına son verdi.

Küba 'Fidelito'nun intiharıyla sarsıldı
Küba 'Fidelito'nun intiharıyla sarsıldı Akay
Bu içerik 966 kez okundu.

Küba bir intihar haberiyle sarsıldı. Fidel Castro'nun büyük oğlu 68 yaşındaki Fidel Angel Castro Diaz-Balart 'Fidelito' hayatına son verdi. Dün gece gerçekleşen olayda, Fidelito'nun psikolojik tedavi gördüğü ve depresyon ilaçları kullandığı belirtildi.

68 yaşındaki Fidel Angel Castro Diaz-Balart'ın, hastanede süren psikolojik tedavisinin son zamanlarda hastane dışında devam edildiği belirtildi. Dün gece geçirdiği ağır depresyon ardından yaşamına son verdiğini açıklandı.

Babasına benzediği için kısaca 'Fidelito' ismiyle hitap edilen Fidel Angel Castro Diaz-Balart, Sovyetler Birliği döneminde nükleer fizik alanında yüksek öğrenim görmüştü.
Fidelito, 1980 yılından itibaren 10 yıl boyunca Küba'da nükleer program yöneticiliği yaptı ve ilk nükleer santralinin kurulması ile ilgili çok katkıları olmuştur.

Sovyetler Birliği'nin yıkılmasından sonra Küba'daki nükleer santral projesi iptal edilmiş ve bunun ardından Fidelito'nun halk arasındaki prestiji düşmüştü.

Annesi Mirta Diaz-Balart, Fidelito henüz 5 yaşındayken ABD'ye götürmüş ve eşi Fidel Castro'dan boşanmak istemişti. Küba'da gerçekleşen 1959 devriminden sonra Fidel Castro oğlu Fidel Angel Castro Diaz-Balart'ı ülkeye getirtmişti.

Küba Fidel Castro Fidel Angel Castro Diaz-Balart Fidelito İntihar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu