TSK, "Harekat'ın 13. gününde 795 terörist etkisiz hale getirildi"

TSK tarafından yapılan açıklamada, Afrin'e yönelik 'Zeytin Dalı Harekatı'nın 13. gününde 795 terörist etkisiz hale getirildi ve 18 stratejik nokta ele geçirildi.

TSK,
TSK, Akay
Bu içerik 1130 kez okundu.

TSK tarafından yapılan açıklamada, Afrin'e yönelik 'Zeytin Dalı Harekatı'nın 13. gününde 795 terörist etkisiz hale getirildi ve 18 stratejik nokta ele geçirildi. Sınırda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla Suriye'nin Afrin bölgesine, terör örgütleri PYD/PKK, YPG ve IŞİD mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak için 20 Ocak'ta başlayan 'Zeytin Dalı Harekatı' 13. gününe girdi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, harekatın Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BM Güvenlik Konseyinin terörle mücadeleye yönelik kararları ve BM sözleşmesinin 51. maddesinde yer alan meşru savunma hakkı dolayısıyle, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı bir şekilde yapıldığını belirtildi.

Yapılan harekatın sadece teröristler ve onlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç- gereçlerin hedef alındığını ve sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbirin sağlandığını belirtildi.

 

 

Afrin Zeytin Dalı Harekatı Terör Terör Örgütü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu