Diyarbakır'da mezra kavgasında silahlar konuştu

Diyarbakr'a bağlı Eğil ilçesinde Amman mezrası ile Ket mezrasında bulunan aileler arasında çıkan arazi anlaşmazlığı silahlı kavgaya dönüştü.

Diyarbakır'da mezra kavgasında silahlar konuştu
Diyarbakır'da mezra kavgasında silahlar konuştu Akay
Bu içerik 1343 kez okundu.

Diyarbakr'a bağlı Eğil ilçesinde Amman mezrası ile Ket mezrasında bulunan aileler arasında çıkan arazi anlaşmazlığı silahlı kavgaya dönüştü. Sabah gerçekleşen olayda, her iki mezrada yaşayan aileler arasındaki yer tartışmasının silahlı kavgaya dönüşmesinden sonra çıkan çatışmada 4 kişi yaşamını yitirirken, 7 kişi de yaralandı.

Diyarbakır Eğil ilçesi Oyalı Mahallesi Amman mezrası ve Dere Mahallesi Ket mezrasında ikamet eden iki aile arazi tartışmasına girdi. Tartışmanın şiddetlenmesinden sonra iki grup arasında silahlı çatışma çıktı.

Çıkan silahlı çatışmanın ardından 4 kişi öldü, 7 kişi yaralandı. Yaşamını yitirenler; Leyla B. (28), Abdurrazak B. (57), Cebrail K. (41) ve Akif C. (25). Yaralanan 7 kişi ise, kurşunların isabet ettiği bir minibüsle Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Hastanedeki ilk tedavilerinden sonra, ağır yaralı olanlar Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Güvenlik birimleri tedbir amacıyla hem mezrada hem de hastanelerde geniş önlemler aldı. Jandarma ve polisin olayı araştırması devam etmektedir.

Diyarbakır Eğil Siahlı Kavga Mezra
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu