İran dini lideri Hamaney'den ilginç açıklama

İran'ın dini lideri Ali Hamaney, gündeme ilginç bir iddiayla geldi. Hamaney, ABD'nin terör örgütü IŞİD'i Afganistan'a nakletmeye çalıştığını söyledi.

İran dini lideri Hamaney'den ilginç açıklama
İran dini lideri Hamaney'den ilginç açıklama Akay
Bu içerik 956 kez okundu.

İran'ın dini lideri Ali Hamaney, gündeme ilginç bir iddiayla geldi. Hamaney, ABD'nin terör örgütü IŞİD'ı Afganistan'a nakletmeye çalıştığını söyledi. İran'ın başkenti Tahran'da konuşan dini lider, IŞİD'ın son günlerde Afganistan'daki saldırıların sorumlusunun ABD olduğunu iddia etti.

Suriye ve Irak'ta bir varlığı kalmayan IŞİD, Afganistan'da son zamanlarda çok kişinin yaşamını yitirmesini sebep olan saldırılar gerçekleştirmişti. Bu saldırıların ABD'nin IŞİD'i Suriye ve Irak'tan Afganistan'a taşımasından sonra oluştuğunu iddia eden Irak dini lideri Ali Hamaney, ABD'yi bu konuda suçladı.

Ali Hamaney, "ABD, IŞİD'ı naklederek Afganistan'da kendi varlığını geliştiriyor ve İsrail'in prestijini kurtarmaya çalışıyor" dedi. Hamaney, ABD din, dil, ırk ayrımı yapmadan ortadoğuda herkesi birbirine düşürdüğünü, bununla kendine ve İsrail'e çıkar sağlamaya çalıştığını iddia etti.

 

ABD İsrail IŞİD Afganistan Ali Hamaney İran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu