Harekatın 9. gününde Burseya Dağı kurtarıldı

Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın 9. gününde, Burseya dağı yoğun çatışmaların ardından terör örgütlerinin elinden alındı.

Harekatın 9. gününde Burseya Dağı kurtarıldı
Harekatın 9. gününde Burseya Dağı kurtarıldı Akay
Bu içerik 894 kez okundu.

Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın 9. gününde, Burseya dağı yoğun çatışmaların ardından terör örgütlerinin elinden alındı. TSK birlikleri ve ÖSO mensubları, Afrin'in kuzeydoğusunda bulunan stratejik öneme sahip Burseya Dağı'nı, PYD/PKK ve YPG ile yoğun çatışmaların ardından kurtardı.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) ve ÖSO (Özgür Suriye Ordusu), Afrin'in doğusundaki Azez'de sabaha doğru PYD/PKK ve YPG terör örgütlerinin elinde bulunan Burseya Dağı'na operasyon yaptı. Yoğun çatışmaların ardından Burseya Dağı'nın düştüğünü ve terör örgütlerinden ele geçirildiğini açıklandı. Terör örgütleri bu dağdan Türkiye'deki sınıra yakın yerleşim yerlerini havan, top ve füze saldırısı yapıyordu.

Burseya Dağı operasyonu, önce gece jetlerle havadan ve karadan topçu atışları ile başladı. Sabah saatlerinde kara birliklerinin katılmasıyla stratejik öneme sahip dağ terör örgütlerinden kurtarılmış oldu. Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın 9. gününe girilirken, şimdiye kadar 18 noktanın terör örgütlerinden ele geçirildiğini açıklandı.


 

TSK Afrin Zeytin Dalı Harekatı Burseya Dağı ÖSO Terör PYD/PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu