Kasımpaşa Tüneli hizmete giriyor

İstanbul'da, Sütlüce ile Kasımpaşa arasında inşa edilen Kasımpaşa Tüneli bugünkü açılışıyla hizmete giriyor. Tünel İstanbul trafiğine katkı sağlayacak.

Kasımpaşa Tüneli hizmete giriyor
Kasımpaşa Tüneli hizmete giriyor Akay
Bu içerik 1489 kez okundu.

İstanbul'da, Sütlüce ile Kasımpaşa arasında inşa edilen Kasımpaşa Tüneli bugünkü açılışıyla  hizmete giriyor. Tünel İstanbul trafiğine katkı sağlayacak. Bugün öğle Saat 12'de yapılan açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal katıldı.

Kaşımpaşa Tüneli, İstanbul'da 1. Çevre yoluna gidecek ve gelecek araçların ulaşım mesafelerini azaltırken, trafiğe de bir rahatlama getirecek. Yapımına başlanan Kasımpaşa - Sütlüce Tüneli inşatı bitimiyle açılış töreniyle hizmete giriyor. 

Kasımpaşa Tüneli Projesi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan anlaşma sonrasında hayata geçirildi. Kamulaştırma işlemlerinden sonra başlanan tünel inşaatı bitimiyle hizmete açıldı.

 

İstanbul Kasımpaşa Tünel Trafik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu