TIME ABD'yi kapak yaparak gündeme oturdu

ABD (Amerika Birleşik Devletleri)'nin Donald Trump'un başkanlığında son zamanlarda geldiği noktayı TIME dergisi kapak yaptı.

TIME ABD'yi kapak yaparak gündeme oturdu
TIME ABD'yi kapak yaparak gündeme oturdu Akay
Bu içerik 1346 kez okundu.

ABD (Amerika Birleşik Devletleri)'nin Donald Trump'un başkanlığında son zamanlarda geldiği noktayı TIME dergisi kapak yaptı. Bir Amerikan dergisi de olan TIME (The International Magazine of Events) 'Olayların Uluslararası Dergisi' kendi ülkesini kapak yaparak gündeme oturdu.

Dünyanın en çok okunan ve saygın haber, politika ve magazin dergilerinden biri olan TIME, ABD'nin Donald Trump'ın başkan oluşunun birinci yılında, ülkesi dünya genelinde kaybettiği prestiji kapağına işleyerek belirtti.

TIME, kapağında işlediği Amerika haritasını beyaz renkte gösteriyor ve America alone yani Amerika tek başına yazısı bulunuyor. Dünya ülkelerini ise haritanın çevresine sıralamış.

Donald Trump'un Başkan olmasından sonra yaptığı icraatlar, bir çok dünya devletleri tarafından tepkilere sebep olmuştu. Donald Trump'ın davranışları, gafları, açıklamaları ve verdiği kararlar ABD'yi gittikçe dünyadan soğutuyor.

En önemlileri Trump'ın göçmenlerle ilgili kararları, Kudüs çıkışı ve İran'daki protestolarla ilgili tavrı. ABD yönetimi Kudüs ve İran ile ilgili BM (Birleşmiş Milletler) Genel Kurulunda istediği desteği bulamayarak hayal kırıklığına uğradı.

Özellikle, Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak kabul edilmesi için Genel Kurul'da yapılan oylamada büyük çoğunluk reddetmiş ve ABD önemli bir oy kaybına uğramıştı. Donald Trump'ın Kudüsü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesinden sonra, ABD yönetimi BM'ye kararın onanması için başvuruda bulunmuştu.

 

ABD TIME Amerika Donald Trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu