Afrin'e harekatın 6.gününde en az 300 terörist etkisiz hale getirildi

Afrin'de süren Zeytin Dalı Harekatı 6. gününe girerken, terör örgütleri PYD/PKK ve YPG'ye şimdiye kadar yapılan operasyonlarda, en az 300 teröristin etkisiz hale getirldiğini açıklandı.

Afrin'e harekatın 6.gününde en az 300 terörist etkisiz hale getirildi
Afrin'e harekatın 6.gününde en az 300 terörist etkisiz hale getirildi Akay
Bu içerik 744 kez okundu.

Afrin'de süren Zeytin Dalı Harekatı 6. gününe girerken, terör örgütleri PYD/PKK ve YPG'ye şimdiye kadar yapılan operasyonlarda, en az 300 teröristin etkisiz hale getirldiğini açıklandı. Türkiye'den kalkan savaş uçaklarının 47 hedefi imha ettiğini ve kalan hedeflerin ateş altında tutulduğunu belirtildi.

TSK (Türk Sialhlı Kuvvetleri), sınırda ve bölgede güvenlik ve istikrarını sağlamak, Afrin'de bulunan terör örgütleri PYD/PKK, YPG ve IŞİD mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak Cumartesi günü başlayan 'Zeytin Dalı Harekatı' 6. gününe girdi.

6. gününe giren Afrin'e 'Zeytin Dalı Harekatı'nda 3 askerimiz şehit oldu. Türk jetlerinin, bölgede bulunan ve önceden belirlenen 47 hedefi imha ettiğini ve en az 300 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklandı.

TSK, "Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekatı ile PYD/PKK/KCK, YPG ve IŞİD terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan 47 hedef imha edilmiştir. Harekata katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şu ana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre, en az 300 PYD/PKK/KCK, YPG ve IŞİD terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Zeytin Dalı Harekatı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir."

 

 

Afrin Zeytin Dalı Harekatı Terör Terörist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu