İtalya'da tren aşırı yüklenmeden dolayı raydan çıktı

İtalya'nın Milano kentinde meydana gelen tren kazasında 3 kişi öldü, 100 kişi ise yaralandı. Trenin Cremona kentinden Milano'ya gittiği ve raydan çıktığı belirtildi.

İtalya'da tren aşırı yüklenmeden dolayı raydan çıktı
İtalya'da tren aşırı yüklenmeden dolayı raydan çıktı Akay
Bu içerik 920 kez okundu.

İtalya'nın Milano kentinde meydana gelen tren kazasında 3 kişi öldü, 100 kişi ise yaralandı. Trenin Cremona kentinden Milano'ya gittiği ve raydan çıktığı belirtildi. Yaralanan 10 kişinin durumunun ağır olduğu açıklandı.

İtalya'ya bağlı bir kent olan Milano'nun kuzeyinde bulunan Cremona şehrinden kalkan tren, raydan çıkarak kazaya sebebiyet verdi. Tren Milano seferi yaptığı sırada aşırı yüklenmeden dolayı raydan çıktı. Kaza sonucu 3 kişi yaşamını yitirirken, 10'u ağır olmak üzere 100 kişi yaralandı.

İlgili bölgede faaliyet gösteren demiryolu şirketi Trenord'ın sahip olduğu tren, sabah 7'de Milano hattında bulunan Segrate ve Piotello istasyonları arasında seyir halindeyken raydan çıktı. Yapılan ilk incelemede, trenin ilk ve son vagonlarının rayda durduğu ve orta vagonlarının raydan çıktığı tespit edildi.

Trende bulunan yolcuların ifadesine göre, Milano'ya çalışmaya giden işçiler fazlasıyla trene alındı ve aşırı yüklenmeye göz yumuldu. Yolculardan biri olan Gianmarco şöyle dedi: "Piotello istasyonuna varmamıza az kala tren sarsılmaya başladı, bir şey olacağını anladık. 4 dakika kadar sallandı ve sonra vagonlardan biri yerinden ayrıldı."

Tren işletme şirketi Trenord'ın, olayın bir teknik arıza sebebiyle gerçekleştiğini açıklaması, kaza geçiren yolcular ve sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki gösterildi.

 

İtalya Milano Cremona Tren Kazası Ray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu