Türkiye'ye gelen Nijer Başbakanı bir ilk'i gerçekleştirdi

Türkiye'ye ziyarete gelen Nijer Başbakanı Brigi Rafini'yi, Başbakan Binali Yıldırım Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşıladı.

Türkiye'ye gelen Nijer Başbakanı bir ilk'i gerçekleştirdi
Türkiye'ye gelen Nijer Başbakanı bir ilk'i gerçekleştirdi Akay
Bu içerik 1221 kez okundu.

Türkiye'ye ziyarete gelen Nijer Başbakanı Brigi Rafini'yi, Başbakan Binali Yıldırım Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşıladı. Nijer Başbakanı bir ilk'i gerçekleştirerek, Türkiye'ye gelen ilk Nijer Başbakanı oldu.

Çankaya Köşkü'nde, kar yağışı altında yapılan resmi tören, iki ülke milli marşlarının çalınmasıyla başladı. Nijer Başbakanı Rafini, tören kıtasını selamladıktan sonra Başbakan Yıldırım'la beraber basın önünde poz verdi. Ülkesindeki havaya göre giyinip gelen Rafini'nin, Ankara'daki kar yağışı altında üşüdüğü gözlemlendi.

Törenden sonra, Başbakan Binali Yıldırım ve Nijer Başbakanı Brigi Rafini görüşmeler yapmak için köşke geçti. Görüşmeye, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, TİKA Başkanı Serdar Çam ve Nijer heyeti katıldı.

Her iki ülke arasındaki görüşmelerin, ekonomik,kültürel ve yatırım alanında olması bekleniyor.

 

Nijer Brigi Rafini Çankaya Binali Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu