TSK'nin taktiği teröristleri şaşırttı

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri), Afrin'e harekattan önce sınırda inşa edilen beton bariyerlerden geçiş için bir bölümünü kaldırmıştı.

TSK'nin taktiği teröristleri şaşırttı
TSK'nin taktiği teröristleri şaşırttı Akay
Bu içerik 803 kez okundu.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri), Afrin'e harekattan önce sınırda inşa edilen beton bariyerlerden geçiş için bir bölümünü kaldırmıştı. Bunu gören YPG ve PYD/PKK terör örgütü mensupları hazırlıklarını bu yönde yapmıştı. TSK, beton bariyerleri kullanmayarak Afrin'e 7 ayrı kapıdan girdi. Uygulanan taktik teröristleri ters köşe yaptı.

Hazırlanan değil daha önce belirlenen yerler, önce mayından temizlendikten sonra kara harekatı için Afrin'e giriş yapıldı. İlk giriş Şeyh Halid bölgesindeki sınırdan gerçekleşti.

Sınır güvenliği için yerleştirilen beton bariyerler, 10 günlük hazırlık aşamasında bazı yerleri kaldırılarak Afrin'e giriş algısı sağlandı. Harekat başladığında daha önce hazırlanan noktalar değil, yeni giriş hatları belirlenen 7 yer mayından temizlenerek  geçiş yapıldı. Bu taktikle teröristler şaşırtılmış oldu.

Türk ordusu ve ÖSO güçleri bu noktalardan geçerek Afrin'in 7 km. ilerisine ulaştı. Şimdiye kadar 9 köyün teröristlerden temizlendiği ve kurtarıldığı belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye Afrin ÖSO Harekat Terör YPG
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu